Intrarea pe Șoseaua Antiaeriana reprezintă un pericol pentru cetățenii români! Lipsa semafoarelor și a limitatoarelor de viteze și trecerile de pietoni nesemnalizate au dus la accidente tragice. În urma celui mai recent accident în care un tânăr de doar 19 ani a fost ucis pe trecerea de pietonii, localnicii au ieșit în stradă pentru a protesta și a determina Primăria Capitalei să ia măsuri.
Cetățenii români sunt victimele indolenței decidenților! Deoarece dorim să ne implicăm activ și să răspundem la sesizările cetățenilor: FACIAS solicită măsuri autorităților competente.
Am trimis adrese către Poliția Rutieră, Administrația Străzilor și către Consiliul Local – Sector 5.
Cerem răspunsuri și măsuri palpabile!