Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Românii doresc să știe tot ce îi privește în legătură cu sănătatea lor.,

  • FACIAS acționează să determine statul român să grăbească ritmul de  realizare și activare a dosarelor medicale, DESI (Dosarul electronic medical), astfel încât să fie asigurat accesul imediat al pacientului la propriul dosar medical, indiferent de locul în care s-a tratat.
  • FACIAS mai acționează și pentru ca Pacientul să aibă dreptul la Foaia de observație din spital, fără decizie judecătorească, deoarece îl privește direct.

În cadrul Proiectului ”Pacient român – legi juste și transparență maximă ”, unul din obiective este generalizarea accesului la Dosarul medical în timp real, inclusiv la Foaia de observație.

Proiectul este derulat, în parteneriat, de FACIAS & Coaliția Organizațiilor Pacienților cu Afecțiuni Cronice din România (COPAC) & Colegiul Pacienților.

De ce a ales FACIAS să aloce resurse pentru atingerea acestui obiectiv?

Obiectivul a fost generat în baza celor reclamate de cca. 1000 cetățeni prin chestionarul FACIAS, dar și ca urmare a mesajelor primite. În perioada aprilie 2021 – februarie 2022, când  FACIAS a derulat proiectul ”Fii Informat, nu abuzat” pentru componenta Sănătate, ni s-a solicitat suportul pentru următoarele:

  • Acces facil la lista de costuri medicale personale
  • Accesul facil la Dosarul medical și la Foaia de observație
  • Înregistrarea video a intervențiilor chirurgicale
  • Pericolul generat de infecțiile intraspitalicești asupra pacienților și lipsa transparenței pe acest subiect
  • Neaplicarea legilor din lipsa normelor metodologice de aplicare

De ce considerăm necesară transpunerea acestui Obiectiv în realitate?

  • Pacientul are acces în timp real la dosarul său medical, la istoric, iar medicii pot vedea, la nevoie, tot istoricul său, fără a mai fi nevoie de hârtii.
  • Cadrele medicale nu ar mai fi nevoite să consume timp prețios pentru tratarea pacientului, consultând hârtiile aduse de bolnav, dacă le are.
  • Foaia de observație (cea în care medicii notează tot) îl privește direct pe pacient și nu înțelege de ce îi trebuie decizie judecătorească pentru a o avea, mai ales dacă, să spunem, ar dori și a doua opinie.

Situație anterioară Proiectului

Casa de Sănătate are activ, pe pagina sa de web, Dosarul medical pe care, teoretic, fiecare din noi îl poate accesa, tastând CNP.

Datele și informațiile din DESI sunt structurate în module, respectiv: modulul «Sumar de urgență», modulul «Istoric medical», modulul «Antecedente declarate de pacient», modulul «Documente medicale (inclusiv fișe de observație)» și modulul «Date personale» (art Articolul 346^6 din Legea . 95 / 2006).

În teorie sună frumos, pentru că, în practică, din varii motive, medicii nu ne activează dosarul: softul lor nu comunică/ nu este compatibil cu cel al CNAS/ nu știu că există acest DESI și ce face el, deși îi privește direct, pe ei și pe noi.

O altă problemă semnalată este cea a accesului la Foaia de observație – pacientul are acces la ea, doar prin decizie judecătorească, deși îl privește direct!

Astăzi, în spitale, se întâlnește următoarea practică:

  • Dosarul Medical:

Pacientul se internează la Spitalul A. La internare, pacientului i se face anamneza (investigații).

Personalul spitalului A are acces doar la date din baza sa de date, nu poate vedea ce a făcut pacientul în alte spitale (B,C,D…).

Pacientului i se cere să vină cu hârtiile pe care le are de la alte internare, de la alți medici

La internare și la externare, dar și pe parcurs, cadrele medicale consumă cca 30-40% din timp pentru hârtii și birocrație, în loc să aloce tot timpul îngrijirii/tratării bolnavului.

La externare, bolnavului i se livrează Fișa de externare care spune: bolnavul s-a prezentat la spital pentru…cu simptomele…..I s-a administrat/făcut….x, y, z operațiuni/ La externare starea este…….. și se fac recomandări

DECONT – cheltuieli/pacient – rămâne doar la spital, bolnavul nu are acces la el (FACIAS a întâlnit o singură excepție, zilele trecute, în cadrul cercetărilor)

  • Foaia de observație (se deschide la internare)

La ea au acces doar medicii, cadrele medicale implicate în îngrijirea medical a pacientului și medical/medicii solicitați pentru interconsulturi.

Pacientul nu are acces la Foaia de observație, decât prin decizie judecătorească.

Departamentele de statistică din spitale, preiau foile de observație și le introduc, pe coduri, în baza de date.

Nu știu dacă este o practică, dar, am întâlnit spitale care nu au legată Statistica de internet, pentru a nu exista riscul virusării și a securiza informațiile.

Foile de observație sunt păstrate și în arhiva spitalului, mulți ani.

În fișa de externare, pacientului i se trec toate tratamentele, investigațiile, analizele, intervențiile.

Situația privind accesul la Foaia de observație prin hotărâre judecătorească este o anomalie totuși, câtă vreme art 24 din Legea nr. 46 /2003, prevede că avem acces, fără a specifica această condiție.

Oricum, imediat ce avem răspuns clar, pe această temă, vă informăm.

Legislația care  care reglementează, partial, domeniul Obiectivului

LEGE nr. 95 / 2006, art Articolul 346^6:

https://legislatie.just.ro/Public/DetaliiDocument/71139

LEGE nr. 46 /2003 privind drepturilor pacientului-Art 24:

https://legislatie.just.ro/Public/DetaliiDocument/41483

(1) Pacientul are acces la datele medicale personale.

(2) Pacientul are dreptul de a desemna, printr-un acord consemnat în anexa la foaia de observație clinică generală, o persoană care să aibă acces deplin, atât în timpul vieții pacientului, cât și după decesul pacientului, la informațiile cu caracter confidențial din foaia de observație.

Ordinul ministrului sănătății și al președintelui CNAS nr. 1123/849/2016 pentru aprobarea datelor, informațiilor și  procedurilor operaționale necesare utilizării și funcționării dosarului electronic de  sănătate al pacientului, cu modificările şi completările ulterioare (https://legislatie.just.ro/Public/DetaliiDocument/182511 )

Ce am făcut, de la lansarea proiectului până la 8 august?

Am transmis întrebări dedicate proiectului, către mai multe instituții cu atribuții de gestionare și legiferare a domeniului: Ministerul Sănătății și CNAS,

Tot pe site, sunt postate integral răspunsurile, pe măsură ce le primim.

Am realizat Chestionarul dedicat Obiectivului pentru a colecta și mai multe date de la cetățeni. Chestionarul poate fi completat aici:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdlTy0EOCclHHl1b5HRcjp5ql4YPLs1v1BJjEzgnbncH2ITfw/viewform?usp=sf_link

Ce ne-au spus instituțiile și nu știam?

  • Ministerul Sănătății încă nu ne-a transmis un răspuns
  • CNAS:
    în prezent un număr de peste 16.8 milioane de persoane au calitatea de asigurat în sistemul de asigurări sociale de sănătate din România

    DES (Dosarul Electronic de Sănătate) este ataşat cardului de sănătate

    Cardurile de Sănătate nu înregistrează în sistemul de sănătate costurile per pacient, acestea confirmă identitatea pacientului care a primit servicii

    în ceea ce priveşte costurile pacient există date la nivelul CNAS, datele statistice disponibile se regăsesc în raportul anual de activitate, publicat pe site-ul CNAS, şi pot fi accesate la următorul link:

https://cnas.ro/rapoarte-de-activitate/

Informaţiile legate de costurile/pacient, pentru minori, pot fi solicitate de către tutori

Prin prevederile Legii nr. 95 din 14 aprilie 2006 privind reforma în domeniul sănătăţii cu modificările și completările ulterioare, TITLUL IX^1 Dosarul electronic de sănătate al pacientului, este instituită obligaţia tuturor furnizorilor de servicii medicale de a transmite documente în sistemul DES, fără a face distincție între aceștia pe criteriul existenței unui contract cu CAS, de stat sau privat, fiind prevăzute inclusiv sancțiuni pentru netransmiterea de documente, indiferent de tipul de furnizor.

Sistemul DES este unul medical, prin urmare, deşi colectează toate documentele medicale indiferent de sursă, nu prelucrează informaţiile de tip financiar.

CNAS are acces la funcționalitățile sistemului Cardului Electronic de Sănătate (CEAS), şi pentru care a achiziţionat servicii de mentenanţă, administrare şi suport tehnic astfel încât sistemul să fie funcţional

Ce acțiuni ne-am propus, în slujba Obiectivului, până în septembrie 2022.

  • Primim și celelalte răspunsuri solicitate și le vom aduce la cunoștința dvs.
  • Vom centraliza răspunsurile la chestionar și vom publica rezultatele.
  • Vom organiza o dezbatere publică online , la care vom invita, evident, și reprezentanți ai spitalelor și medicii care au datoria de a active Dosarele noastre medicale  electronice
  • Vom solicita, în continuare accesul nemijlocit la Foaia de Observație și grăbirea procesului de activare a Dosarelor noastre medicale electronice.
  • Vom realiza o petiție online cu întrebarea: ”doriți acces instant la DESI?”- rezultatul îl vom transmite asociațiilor Medicilor de familie, spitalelor, clinicilor (asociații), asociațiilor de pacienți și Ministerului Sănătății, pentru a crea presiune care să ducă la mobilizarea celor care ne activează dosarele.


Așa cum v-am obișnuit, vă vom ține la curent cu toate demersurile și rezultatele Proiectului ”Pacient român – legi juste și transparență maximă” .

© 2022 — FACIAS Toate drepturile sunt rezervate.